Suursaadiku sõnum

Lugupeetud Eesti ettevõtja,

Eesti ettevõtetel ning majandusel on läinud viimastel aastatel hästi. Ekspordi tõus on olnud tähelepanuväärne ning nõudlus tööjõu järele kasvab. Samal ajal sunnivad negatiivsed muutused maailmas ning ka lähiturgudel  avardama ettevõtete suhtlusgeograafiat ning otsima uusi kasvavaid turge. Seega pole üllatav, et pilgud üle kogu maailma pöörduvad järjest enam ka Kesk-Aasia dünaamiliste majanduste ja turgude poole. Regioonis on kujunemas poliitiline sula ning alustatud reformidega, mis tõstavad ettevõtete ja investorite huvi regiooni vastu veelgi. 2019.a. suvel uuendas ka Euroopa Liit oma Kesk-Aasia strateegiat.

Vaatamata ettevaatusele suhtlusel Kesk-Aasia riikide ettevõtetega on Eesti ärimeeste huvi kasv olnud viimastel aastatel märgatav – sellest annab tunnistust saatkonda saabuvate päringute ning Kesk-Aasiat külastavate ettevõtjate, turistide ja äridelegatsioonide arv. 

Kasvamas on ka huvi Eesti vastu Kesk-Aasias. Järjest rohkem on tekkimas reaalseid kontakte ja tegevusi nii Kasahstanis kui ka teistes saatkonna poolt kaetavates riikides – Kõrgõzstanis, Tadžikistanis ja Türkmenistanis. Praktiline töö ettevõtlussuhete arendamiseks käib Nur-Sultani saatkonnas ka Kesk-Aasia regiooni kuuluva Usbekistaniga.

Eesti firmade huvi ja aktiivsuse kasv regioonis tähendab, et ainuüksi saatkonna piiratud ressurssidest efektiivseks ja praktiliseks edasiminekuks nendele turgudele ei piisa. Seetõttu on siiras heameel tõdeda, et Eesti ettevõtjad ise on loonud ärisuhete edendamiseks Balti-Kesk-Aasia Kaubanduskoja. 

Saatkond on jätkuvalt valmis pakkuma igakülgset abi Eesti ettevõtete toetamisel, äripartnerite ja vajaliku info leidmisel ning jagama informatsiooni Kesk-Aasia turgude võimaluste ja iseärasuste kohta.

Soovin Balti-Kesk-Aasia Kaubanduskoja juhtidele ning meie ettevõtjatele visadust, tähelepanelikkust ja edu Kesk-Aasias tegutsemisel.

Heiti Mäemees, Eesti Suursaadik Kasahstanis, kaasakrediteeringuga Kirgiisi Vabariigis, Tadžikistanis ja Türkmenistanis

See veebileht kasutab küpsiseid. Jätkates veebilehe sirvimist või sulgedes teate, nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes enda poolt kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise reeglitega